Philips Hue Kılavuzu

Philips Hue Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Akıllı Ev Sitemleri kurulumu yapmanıza yardımcı olmak için, kapsamlı bir Philips Hue kılavuzu oluşturduk.

Akıllı bir eve sahip olmaya karar verdiyseniz ve hala Philips Hue’yu duymadıysanız yeterince araştırma yapmadınız demektir. Kendi ürün kategorisinde en iyisi sayılan Philips Hue akıllı ışıklar, artık her yerde. Philips Hue ailesinin biraz karışık ayrıntılara sahip olduğunun farkındayız. Hue’nun genellikle tüm ürünleri ayrı satılıyor ve bunlar için iyi bir kullanım kılavuzu bulmak oldukça zor.

Akıllı ev sistemlerini hiç zorlanmadan ve canınızı sıkmadan kurabilmeniz için sizi Philips Hue kullanım kılavuzu ile tanıştıralım.

Engie Evde Philips Hue kullanım kılavuzu sayesinde akıllı evinizi rahatlıkla kurmaya hazır mısınız?

Öyleyse başlayalım!

Philips Hue’nun Tarihi

Philips Hue akıllı ev sistemlerinin en bilinen markalarından biridir. Philips'in akıllı lambaları, büyük kitlelere tanıtan ilk büyük şirket olduğu söyleyebiliriz. Philips, Philips Hue’yu akıllı evlerin futuristik bir rüya olduğu 2012 yılında, piyasaya sürdü.


Hue ilk olarak Apple Store’a özel olarak tasarlandı ve çoğunlukla IOS kullanıcılarını hedef aldı fakat artık dijital asistanlar ve diğer akıllı ürünler gibi birçok cihaz ve işletim sistemi ile uyumlu halde. Bunun yanında farklı aydınlatma ürünlerinin de sayısı arttı. Philips şimdi çeşitli ampuller, ışık şeritleri ve aydınlatma çözümleri sunuyor.

Philips Hue Aydınlatma Sistemi:

Philips Hue büyüyor ve size geniş bir akıllı ışık yelpazesi sunuyor. Bu ürünlerin bazılarını inceleyelim:

Hue Akıllı Ampuller: 

Philips Hue akıllı ampuller genellikle en popüler ürünler arasındadır, çünkü kurulum süreçleri normal bir ampul takmak kadar kolaydır. Bunları herhangi bir standart sokete takarak evinizi Hue Aydınlatma Sistemi ile tanıştırabilirsiniz. Stardart bir Hue ampule renk değiştirebilme ve alternatif tasarımlar gibi yeni özellikler eklendiğinde, maliyetleri de artıyor.

Hue Led Şeritler:

Philips Hue Led Şeritleri modunuzu ayarlamak için harikadır. Işık şeritlerinin renklerini ve yoğunluklarını kontrol edebilir, çok güçlü olmayan bir ambiyans aydınlanması sağlayarak, modunuza göre ambiyansınızı değiştirebilirsiniz.

 

Philips Hue Go Aydınlatma:

Philips Hue Go, evinizdeki en çok yöne sahip aydınlatma sistemidir. Hue Go’yu prize taktıktan sonra renkli veya beyaz ışıkla duvarlarınızı renklendirebilirsiniz.

Hue Go, şarj edilebilir dahili bir pilden güç alır ve 3 saate kadar kullanılabilir. Ayrıca, taşınabilir moddayken tamamen akıllı cihazınız ile yönetilebilir. Dahili akıllı pil yönetimi maksimum kullanımı garanti eder. Philips Hue Go, su geçirmez olmamasına rağmen yüksek neme dayanacak şekilde tasarlanmıştır.

Dış Mekan Lambaları:

Dış mekan lambaları henüz mevcut olmasa da, Philips Hue, Temmuz 2018'de dış mekan aydınlatma serisi piyasaya sürmeyi planlamaktadır. Dış mekan lambalarına, duvara monte ışıklar, spot lambalar ve yol aydınlatma seçenekleri dahil olacak ve çeşitli renkler, boyutlar, parlaklık yetenekleri,stillere sahip olacaklardır. İhtiyacınıza bağlı olarak fiyatları 30 $ ila 280 $ arasında değişecektir.

Kontroller:

Philips Hue uygulamasını, zigbee köprülerini, sanal asistanları rahatlıkla kullanabilmenize rağmen Philips, deneyimlerinizi daha sorunsuz hale getirmek için fiziksel kontrol cihazları da satıyor. Bunlar; Hue Hareket Sensörü, Hue Dimmer Anahtarı ve Hue Düğmesi Anahtarını içeriyor.

Philips Hue Başlangıç Kitlerini Dikkate Alın!

Philips, akıllı ev sistemleri projesini çok fazla mücadele etmeden kurmak isteyen sizler için, başlangıç kitleri satıyor. Bu paketler, birkaç ampul ve onları kontrol edebilen köprü veya dimmerları içeriyor.

Philips Hue Bridge Nedir?

Philips Hue Bridge, sizin akıllı ışık ekosisteminizin beyinleridir. Hue Bridge, evinizde yaklaşık 50 ışık bağlantısı kurabilir ve bu bağlantılara ne yapacağını, nasıl yapılacağını ve ne zaman yapacağını bildirir.

Philips Hue ışıklarını, dimmer anahtarlı veya yeni Amazon Echo Plus içeren Philips Hue Bridge olmadan kullanabilirsiniz ancak tam deneyimi sadece Philips Hue Bridge ile sağlayabilirsiniz.

Philips Hue Bridge, senaryolar ayarlamanıza, daha fazla sensör kullanmanıza, OTA güncellemelerini almanıza ve daha fazlasını yapmanıza olanak tanır.

Ufkunuzu genişletin!

Philips Hue Bridge'e sahip olmanın ve Philips’in kendi uygulamasını kullanmanın bazı avantajları vardır. Ancak kendinizi Philips'in güvenli ekosistemine kilitlemek istemeyebilirsiniz çünkü Philips Hue, bir dizi başka ürün ve hizmete sahip. Philips Hue'yu diğer akıllı ürünlerle uyumlu hale getirmek için IFTTT, AppleHomekit ve diğer hub'ları kullanabilirsiniz.

Philips Hue ile istediğiniz zaman ışıkları kapatabilir, uyuyacağınız zaman odanızı belirli bir sıcaklığa göre ayarlayabilirsiniz. Akıllı evinizin evden ayrıldığınızı bilmesini sağlayacak bir sahne oluşturabilirsiniz. Böylece akıllı ev sisteminiz siz evden ayrıldığınızda kapıları kilitleyebilir, ışıkları kapatabilir ve klima kontrolünü devre dışı bırakabilir.

Siz evde yokken evdeymişsiniz izlenimi vermek için ışıkları açıp kapatabilirsiniz.

Bunlara ek olarak, Philips Hue Bridge’e Google Home ve Amazon Echo gibi dijital asistan hoparlörleri ekleyebilir ve ses komutlarını kullanarak evinizi sezgisel olarak kontrol edebilirsiniz. Bu işlemleri böyle bir kolaylıkla yapmak sizin için gerçekten eğlenceli olacaktır.

Özetle:

Artık Philips Hue hakkında bilmeniz gereken her şeyi biliyorsunuz. Aslında ekosistem gözüktüğü kadar karmaşık değil, fakat bulmacanın içinde çok fazla parça olduğu için kafa karıştırıcı gözükebiliyor. Özellikle bu süreç boyunca size yol gösterecek kimse yoksa. 

Umarız Engie Evde olarak hazırladığımız bu kılavuz size en iyi şekilde yardımcı olur.

Philips Hue ile evinizi daha akıllı hale getirmeye hazır mısınız? Philips Hue hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirmek için yorum yapabilirsiniz!


Eğer akıllı aydınlatma sistemlerinin ve diğer akıllı sistemlerin nasıl çalıştığını merak ediyorsanız Nesnelerin İnterneti ve Akıllı Evler isimli makalemizi okuyabilirsiniz.