İade Politikası

Ürünlerinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde bize iade edebilirsiniz.

Ürünlerin bütün parçaları ve orijinal kutusu ile birlikte ve kullanılmamış şekilde iade edilmesi gerekmektedir.

İade için Yurtiçi Kargo şirketine herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.

İade işlemi

Ürünlerinizi iade ederken, ürünün içerisinde size ulaşan belgedeki formu doldurmanızı ve bu form ile birlikte size en yakın Yurtiçi Kargo şubesine teslim etmenizi rica ederiz. Eğer formu kaybettiyseniz, isim ve soy isminiz, T.C. kimlik numaranız, sipariş numaranız, iletişim bilgileriniz ve hangi ürünü iade ettiğinizi ön bilgilendirme formunda belirtilen detaylarla belirten imzalı bir dilekçe ile birlikte iade ediniz.

İade süreciniz ile ilgili bilgilendirmeyi ürün tarafımıza ulaştıktan sonra size e-mail ile yapacağız.

Arızalı / Hasarlı / Eksik / Farklı Ürün İadesi

Ürünü teslim aldığınız esnada, kargo paketinde net bir hasar, darbe veya kırık var ise, kargo görevlisine hasar tespit tutanağı düzenletmeniz gerekmektedir. Kargo görevlisinin tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü görevliye iade edebilirsiniz.

Ürünün dış paketinde herhangi bir sorun yokken kutuyu açtıktan sonra ürünle ilgili bir sorun farketmeniz durumunda, ürünü bütün parçaları ve kutusu ile birlikte normal iade süreciyle tarafımıza göndermenizi rica ederiz.

İptal Edilen Siparişlerin İşlemleri

İptal ettiğiniz bir siparişin ücret iade işlemleri cayma hakkı bildiriminizin bize ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde tamamlanır.

Teslim alındıktan sonra cayma hakkı ile iade edilen ürünlere dair süreç ise aşağıdaki gibidir:

   Ürün bize ulaştıktan sonra iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir.

   Ürün iade şartlarına uygunsa 2-10 gün içerisinde iade süreci tamamlanır.

   Ürün iade şartlarına uygun değilse (örneğin, kullanılmış ise, veya yasal olarak cayma hakkının kullanılamayacağı bir ürün ise) adresinize geri gönderilir.

Ayrıca iptal veya iadeniz tamamlanınca üyelik e-mailinize bir bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza ücret iadesi yapılmış demektir.

Üyeliğiniz içerisindeki "Hesabım" bölümünde yer alan “Siparişlerim“ kısmında sipariş numaranızla iade kontrolü yapabilirsiniz. İade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız genelde bir kaç günde yansır. Banka kartlarında ise iadenin hesabınıza yansıma süresi daha uzundur.