İade Politikası

İade Politikamız


İade süresi, satın aldığınız ürünlerin tarafınıza tesliminden itibaren 14 (on dört) gündür.

İadesini istediğiniz ürünleri, kargo pakedinin içerisinde yer alan faturasıyla ve fatura üzerinde formu doldurarak herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesine teslim etmeniz gerekmektedir. Eğer fatura/formu kaybettiyseniz aşağıdaki detayların yer aldığı bir dilekçe ile ürünleri iade edebilirsiniz. İmzasız dilekçeler işleme alınmayacaktır. İade dilekçesinde yer alması gerekli bilgiler:

- Ad-soyad,

- T.C. kimlik no,

- Sipariş no,

- İletişim bilgileriniz (adresiniz, telefon numaranız, e-posta adresiniz),

- Iade ettiğiniz ürüne ilişkin ön bilgilendirme formunda yer alan bilgiler 


İade/iptal ettiğiniz bir siparişin ücret iadesi, cayma hakkı bildiriminizin bize ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde tamamlanır.

İade İncelemesi 

Cayma hakkınız kapsamında iade ettiğiniz ürünler bize ulaştıktan sonra iade işlemlerine ilişkin süreç ise aşağıdaki gibidir:

- İade ürün tarafımıza ulaşınca üyelik e-posta adresinize bilgilendirme nitelikli bir e-posta gönderilir.

- Sonrasında ürün incelemeye alınarak ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir.

- Ürün iade şartlarına uygunsa 2 ile 10 gün içerisinde iade süreci tamamlanır ve bu kapsamda tarafınıza bir bilgilendirme e-postası gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza ücret iadesi yapılmış demektir. İade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Banka kartı ile yapılan ödemelerin iadesi, kredi kartı ile yapılan ödemelere nazaran daha uzun sürmektedir. 

- Ürün iade şartlarına uygun değilse (örneğin, kullanılmış ise, veya yasal olarak cayma hakkının kullanılamayacağı bir ürün ise) adresinize geri gönderilir.

Dilediğiniz zaman üyeliğiniz içerisindeki “Hesabım” bölümünde yer alan “Siparişlerim” kısmından sipariş numaranızla iade kontrolü yapabilirsiniz. 

İade Koşulları

Tek kullanımlık ürünler ile hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmez.

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ve ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

Elektronik ürünlerin cayma hakkı kapsamında iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orjinal kutu/ambalajına zarar verilmemiş, barkodunun zedelenmemiş, kopmamış olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilmemesi halinde iade talebi reddedilecektir. 

Beyaz eşya (buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, fırınlar (gaz, elektrik, mikrodalga), set üstü ocaklar, aspiratörler, ütüler, vantilatör, ısıtıcılar, soğutucular), televizyon vb. kurulum gerektiren ürünler; yetkili servis bilgisi olmadan açılırsa iade kapsamı dışında kalır. 

Arızalı/Hasarlı/Eksik/Farklı Ürün

Ürünü teslim aldığınız esnada, kargo paketinde net bir hasar, darbe veya kırık var ise kargo görevlisine hasar tespit tutanağı düzenletmeniz gerekmektedir. Kargo görevlisinin tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü görevliye iade edebilirsiniz.

Ürünün dış paketinde herhangi bir sorun yokken kutuyu açtıktan sonra ürünle ilgili bir sorun farketmeniz durumunda ise iade formunda ilgili hasar vb durumları belirterek ve ürünü bütün parçaları ve kutusu ile birlikte göndermek koşulu ile standart iade sürecini takip etmenizi rica ederiz.