Kişisel Verileri Koruma ve Gizlilik Politikası 

Websitemiz www.engieevde.com (“EngieEvde”), hizmet kalitesini geliştirmek ve ürün gamını müşteri tercihlerine uygun şekilde geliştirebilmek amacıyla, sizlerden üyelik aşamasında veya alışverişiniz sırasında bazı kişisel bilgilerinizi (isim, yaş, cinsiyet, ilgi alanlarınız, adresiniz, telefon numaranız, e-posta, vb.) talep etmektedir.

Bu bilgiler, dönemsel kampanya çalışmaları, müşteri profillerine yönelik özel promosyon faaliyetlerinin kurgulanması ve istenmeyen e-postaların iletilmemesine yönelik müşteri "sınıflandırma” çalışmalarında sadece yurtiçinde ve yurtdışında bulunan Engie Grup Şirketleri[1] bünyesinde anonim olarak derlenmekte ve mevzuat kapsamında müşteri tarafından gerekli izin usulüne uygun olarak verildi ise verilen onayın kapsamına uygun olarak ticari amaçla kullanmamakta ve hiçbir şekilde bu bilgilerin izin kapsamı veya tarafınızdan bu bilgilerin temin edildiği akdi ilişki kapsamı dışında 3. kişiler ile paylaşımını yapmamaktadır.

EngieEvde, e-posta adresleri ve üyelik formlarında talep ettiği kişisel bilgilerin haricinde site kullanımı sırasında izlediği, ziyaretçi hareket ve tercihlerini analiz ederek yorumlamaktadır. Kişisel bilgiler içermeyen bu istatistiksel veriler, EngieEvde müşterilerine daha özel ve etkin bir alışveriş deneyimi yaşatmak amacıyla EngieEvde tarafından analiz edilmekte ve kullanılmaktadır.

Müşteri bilgileri, ancak resmi makamlarca gerektiği ölçüde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir. Müşterinin sisteme girdiği tüm bilgilere sadece Müşteri ulaşabilmekte ve bu bilgileri sadece Müşteri değiştirebilmektedir. Aktif olmayan kullanıcılarımızın kişisel verileri 3 yıl süre ile saklanır ve bu sürenini sonunda dolayısıyla abonelikleri iptal edilir.

EngieEvde üyeliğiniz veya mesafeli satış sözleşmeniz çerçevesinde edinilecek kişisel verileriniz, yalnızca şirketimiz ile aranızdaki akdi ilişkinin ve bu kapsamdaki yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesi amacıyla işlenebilecek ve bu satış ve satış sonrası hizmetlerin yerine getirilmesi amacı doğrultusunda yurtiçindeki veya yurtdışındaki üçüncü kişilere aktarılabilecektir. Siz değerli müşterimizin, EngieEvde’ye başvurmak suretiyle:

  • kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme, buna ilişkin bilgi talep etme ve işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

  • kişisel verilerinizin yurtiçinde veya yurtdışında aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,

  • kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Madde 7’de belirtilen yasal düzenlemeler ve öngörülen şartlar çerçevesinde, mümkün olduğu ölçüde, kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini isteme, ve bunların kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,

  • işlenen verilerinizin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme, ve

  • kişisel verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız hâlinde zararın giderilmesini talep etme

haklarını haiz olduğunuzu bildirmek isteriz.

Herhangi bir zamanda günlük e-posta gönderim listemizden çıkmak isterseniz, gönderdiğimiz e-postaların alt kısmında bulunan “Ticari elektronik ileti listemizden çıkmak için lütfen tıklayınız” linkine tıklayarak bu listeden tek tıkla, kolayca çıkabilirsiniz. Herhangi bir anda daha önce onaylı olarak vermiş olduğunuz verilerin onayını geri almak veya kapsamını değiştirmek isterseniz destek@engie.com e-posta adresine ulaşmanız, 0850 304 43 82 no.lu telefondan bize ulaşmanız veya www.engieevde.com adresindeki internet sitemizdeki yönlendirmeleri takip etmeniz yeterlidir.

Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileriniz, siteden alışveriş yapan siz değerli müşterilerimizin güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde EngieEvde veya ona hizmet veren şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır. Bu şekilde ödemeye yönelik tüm işlemlerin EngieEvde arayüzü üzerinden banka ve bilgisayarınız arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır.

Ayrıca EngieEvde’de ‘’Secure Sockets Layer’’ (SSL) teknolojisi kullanılmakta ve SSL sertifikamız sayesinde kişisel bilgileriniz şifrelenmektedir.

Destek saatlerimiz haftaiçi her gün: 09.00-17.00 arası

Şirket Unvanı : Engie Yönetim Enerji Hizmetleri ve Ticaret Anonim Şirketi

MERSİS No. : 0-7820-5253-7000010

Vergi Dairesi ve No. : Maslak V.D. / 7820525370

[1] ENGIE Grup Şirketleri terimi, 1, place Samuel de Champlain 92400 COURBEVOIE Fransa 01.44.22.00.00 adresinde faaliyet gösteren 542 107 651 sicil numarasıyla Fransa’da kayıtlı bir tüzel kişilik olan ENGIE S.A.’nın tüm iştirakleri anlamına gelmektedir.