ENGIE Evde Hakkında

ENGIE EVDE Hakkında


ENGIE EVDE’ye hoş geldiniz.

ENGIE EVDE, Türkiye’de Akıllı Ev Sistemlerini tek bir platform altında tüketiciye ulaştırmayı amaçlamış bir platformdur. Akıllı ev sistemleri, akıllı telefonunuza ve birbirine bağlı akıllı cihazları kullanarak güvenlik, aydınlatma ve daha bir çok konuda size destek olan, evinizdeki rahatlığınızı arttıran bütün sistemleri ve ürünleri kapsamaktadır. Karmaşık mı görünüyor? Aslında hiç değil! ENGIE EVDE’de satılan bütün sistemler evinize kolaylıkla kendiniz uygulayabileceğiniz ürünlerden oluşmaktadır.

ENGIE EVDE, birbirinden önemli markaların ürünlerini, enerji alanında küresel bir oyuncu olan ENGIE’nin garantisi altında sizlere sunmayı hedeflemektedir.ENGIE Hakkında

ENGIE, Dünya’da 153.000 çalışanı ile 70 ülkede faaliyette bulunmaktadır. Türkiye’de 40 seneden fazla süredir aktif bir şekilde çalışmaktadır.

ENGIE; Elektrik, Doğal gaz ve enerji hizmetleri alanlarında, küresel bir enerji oyuncusu ve işletme uzmanıdır. ENGIE Grup; Dünya’nın enerji dönüşümü geçirdiği,  düşük karbon ekonomisine giden bu süreçte;

        * Arz güvenliği,
        Kaynakların rasyonel kullanımı,
        * İklim değişikliğinin etkilerinin en aza indirilmesi ve
        * Sürdürülebilir enerjiye erişim gibi


alanlarda, bu sürecin ana zorluklarını da göz önünde bulundurarak, iş alanlarını sorumlu bir büyüme modeli çerçevesinde genişletmeyi ve dönüştürmeyi hedefler.


ENGIE Grup; enerji üretimde yenilenebilir ya da düşük karbon temelli çözümler, doğal gaz tedariğinde karbon içermeyen alternatifler ve teknolojik&dijital inovasyon temelli geniş çaplı enerji çözümlerini, kişilere, şehirlere ve iş alanlarına özel alternatifler ile tasarlamakta ve sunmaktadır.


Türkiye pazarında ise, ENGIE, büyük yabancı yatırımcılar ve önde gelen doğal gaz dağıtıcıları arasında sayılmaktadır ve Türkiye’de Bağımsız Elektrik Üreticisi olarak iki adet Doğal Gaz Kombine Çevrim Santrali’ne sahiptir. 


ENGIE Türkiye’de ise;

 •          
  Ankara’da kendi Elektrik Üretim Tesisi (770 MW) olan Baymina’yı işletmektedir.

 •         
  Tekirdağ’da ortak olduğu Elektrik Üretim (480 MW) Tesisi Uni-mar’ı işletmektedir. Uni-Mar’ın Bakım ve Onarım hizmetlerini bir ENGIE Kuruluşu olan NPE üstlenmiştir.

 •          
  Üretim ve Dağıtım alanlarında, santrallere, sanayi tesislerine ve iş yerlerine İşletme ve Bakım hizmetleri vermektedir.

 •          
  2009 yılında %90 payını devraldığı, Türkiye’nin üçüncü en büyük doğalgaz dağıtım şirketi olan İZGAZ’ı işletmektedir. (2,25 BCM/Y)

 •          
  Elektrik ve Doğal gaz perakende piyasasında, büyük müşterilere satış faaliyetleri gerçekleştirmektedir.

 •          
  Mühendislik hizmetleri alanında çalışan grup şirketi Tractebel de Türkiye’de aktif bir şekilde çalışmaktadır.


 • Sinop Nükleer Projesinin geliştirilmesine katkıda bulunmaktadır.


ENGIE, Türkiye’deki faaliyet alanlarını geliştirmek amacıyla, yenilenebilir enerji, enerji hizmetleri, akıllı şehirler, akıllı ev ürünleri ve hizmetleri, dijitalleşme ve diğer bir çok alanda geleceğin dünyasına uyum sağlamayı hedefleyen bir çok proje üzerine çalışmaktadır.


ENGIE'nin Türkiye'deki aktiviteleri hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayın.